Pensjonat Edyta Rzym
Stacja Termini

Via Rattazzi 65, Rzym


Pensjonat Edyta Rzym. Noclegi w centrum. Promocja Pensjonat Edyta Rzym.
bb rome termini

Rzym
poza sezonem

alloggi roma termini

W Rzymie panuje typowy klimat śrdziemnomorski: lata są gorące i suche, zimy zaś łagodne. Dlatego też, wbrew pozorom, szczyt sezonu turystycznego w Rzymie wcale nie przypada na miesiace letnie. Statystki rezerwacji noclegw pokazują, że najwięcej turystw jest w marcu, kwietniu,maju i czerwcu oraz od września do października.

Zima
Rwnież w od listopada do lutego na ulicach Rzymu jest wielu turystw z całego świata, nie tylu jednak, co w miesiacach wiosenno-letnich i jesiennych. W Bazylice św. Piotra tłumy są zawsze, ale już w Koloseum, Panteonie czy przy Fontannie di Trevi jest pustawo. Przyjemniej jest zwiedzać i delektować się tym pieknem w spokoju, a nie tłocząc się między paroma grupami.

Listopad - temperatura 16C. Z rzadka trafiają się przelotne deszcze, na szczeście istnieją zabytki; przepiękne kościoły, pałace, muzea, np. Watykańskie, gdzie można zaszyć się na pł dnia.

Grudzień - 13C, słońce świeci przeciętnie do 16:30 (jest na południe od Polski, więc rżnica w długości dnia między latem a zimą jest mniejsza), ale pobyt w Rzymie jest przyjemnoscia o każdej porze.

Styczeń i luty - temperatura powietrza 12 do 15 C, Przyjemne zwiedzanie muzew, gdzie nie ma kolejek. Wieczorem można zaszyć się na Zatybrzu w ciepłej trattorii na przyjemny wieczor przy typowym menu i lampce dobrego wina.

alojamiento en roma
chambres rome gare termini
deutsche

Pensjonat EdytaPromocja�hotel rzym

Rzym poza sezonem

W lipcu i sierpniu jest goraco, to prawda, ale na czas największych upał�w można zaszyć się w chłodnych kościołach i muzeach: w Galleria Borghese, pięknie położonej w obszernym parku, albo wybrać się na piknik na Via Appia Antica, pomiędzy starożyte ruiny. Włoska stolica oferuje wiele możliwości wieczornych i nocnych rozrywek. Wody na ochłodę nie zabraknie - w Rzymie jest dwa tysiące fontann i fontanienek, więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie - do morza jest niedaleko, są też parki wodne dla kochających mokre wakacje


stacjatermini
terminirzym